Wypozycjonować stronę w 1 miesiąc!

Wypozycjonować stronę w 1 miesiąc!

Sprawić, by w ciągu miesiąca nasza strona znalazła się na czołowych miejscach w wyszukiwarce Google? Wielu twierdzi, że to absolutnie niemożliwe, ponieważ Google musi nabrać zaufania do nowej witryny, a to zabiera mu sporo czasu. Trzeba też pozyskać linki, wejścia na stronę itd. Ja jednak będę się upierał, że…

Możliwe jest wypozycjonowanie strony w ciągu tak krótkiego czasu!

Jako namacalny dowód mogę podać swój nowy serwis Wszystko o Kotach. Zacząłem go tworzyć 18 kwietnia, a już pozycjonuje się na drugiej stronie wyszukiwarki Google. Dziś mamy 30 kwietnia – a więc nie minęły jeszcze nawet dwa tygodnie!

Stronka pozycjonuje się tak wysoko na frazę „wszystko o kotach”. Ktoś może powiedzieć, że to nic nie znaczy, ponieważ „wszystko o kotach jest nazwą strony. Owszem. Chciałem jednak zauważyć, że nazwa ta nie jest wcale unikalna. Prawdę mówiąc jest wręcz odwrotnie. A Google wyświetla na nią około 900 000 wyników!

Na bardziej szeroką frazę „o kotach” serwis mój pozycjonuje się na czwartej stronie w Google. Cóż, to jeszcze niezbyt dobrze, ale przypominam, że minęły niecałe dwa tygodnie. Ale za to na tę frazę 2 miejscu pierwszej strony wyświetla się wpis na koncie Google+ tegoż serwisu: Rośliny trujące dla kotów z linkiem prowadzącym do artykułu o tym samym tytule, zamieszczonym na serwisie. Tekst Rośliny trujące dla kotów na serwis wstawiłem 28 kwietnia, tego też dnia umieściłem na Google+ wpis.

Konto serwisu Wszystko o Kotach na Google+ pojawia się w wynikach wyszukiwania także na inne frazy kluczowe, jak wyprawka dla kociaka czy żwirek dla kota. Prawda, to jeszcze nie sama strona, ale przecież dzięki kontu na Google+ też można na nią trafić. A o to przecież chodzi!

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Carlos Luna, FLickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Komentarze

  1. Paweł 26 maja, 2015 at 8:42 pm

    Aż trudno uwierzyć, że to możliwe, ale jeśli to prawda, to gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa