Jak w WordPress zmienić kategorie na tagi i odwrotnie

Jak w WordPress zmienić kategorie na tagi i odwrotnie

Kreując bloga lub jakąkolwiek inną stronę www, przypisujemy nasze posty stworzonym kategoriom i tagom. Jednostki te pozwalają lepiej zorganizować blog i ułatwiają poruszanie po nim. Dość często zdarza się, iż w trakcie rozwoju strony, dochodzimy do wniosku, że warto byłoby przeorganizować ją, zmieniając na przykład dotychczasowy tak na kategorię lub odwrotnie. Czy można to zrobić? Oczywiście można i to bardzo szybko, a narzędzi do tego dostarcza nam sam WordPress.

Konwerter Kategorii i Tagów

Chcąc zmienić kategorie na tagi musimy użyć Konwertera Kategorii i Tagów. Aby go odnaleźć, musimy wejść w zakładkę „Narzędzia” – „Import” na zapleczu WordPress. Klikamy w napis „użyj konwertera kategorii i tagów”. Przed naszymi oczyma pojawi się lista narzędzi, które możemy zaimportować. Wyszukujemy to o nazwie „Konwerter kategorii i tagów”. Klikamy w niego i instalujemy wtyczkę. Pamiętajmy, by wcześniej zrobić kopię zapasową strony na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Jak w WordPress zmienić tag na kategorię i odwrotnie

Jeśli po zainstalowaniu wtyczki wszystko jest w porządku, możemy już zmieniać kategorie na tagi i odwrotnie. Dla przykładu weźmy zamianę kategorii na ragi. Aby to zrobić, ponownie wchodzimy w zakładkę „Kategorie” – „Import” – Konwerter kategorii i tagów”. Pojawi na się lista naszych kategorii. Wybieramy tą, którą chcemy przekonwertować – na poniższej ilustracji jest to kategoria „Moje wpisy” – zaznaczamy i klikamy w „Conwert Categories to Tags”.

Jak w WordPress zmienić tag na kategorię i odwrotnie

I nasza kategoria stała się już tagiem, o czym możemy się przekonać zerkając na listę tagów

A jak zamienić tag na kategorię? Po wejściu w Konwerter Kategorii i Tagów nie zaznaczamy żadnej kategorii, tylko klikamy w „Conwert Categories to Tags”. Przed naszymi oczami ukaże się obraz, który widzimy na poniższym rysunku. Klikamy napis „Tags to Categories”.

Jak w WordPress zmienić tag na kategorię i odwrotnie

Tym razem zobaczymy listę tagów. Odznaczamy ten, który chcemy przekonwertować i klikamy w „Conwert Tags to Categories”. I już.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By Lady Pain (Marta Manso)
[CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa