Planowanie publikacji tekstu w WordPressie

Planowanie publikacji tekstu w WordPressie

Prowadzisz bloga czy inną stronę internetową? Wyjazd na wczasy wcale nie musi oznaczać przerwy w publikowania na niej kolejnych wpisów. Przynajmniej jeśli prowadzisz bloga na WordPressie. W tym Systemie Zarządzania Treścią lubię również to, że można zawczasu zaplanować publikacje dodanych postów. Pozostajemy zatem w cyklu artykułów dla początkujących użytkowników WordPressa.

Jak zaplanować publikację postu w WordPressie?

Jak zaplanować publikację postu w WordPressie? Jest to niezwykle prostym zadaniem. Najpierw musimy wrzucić na zaplecze nowy tekst. Robimy to dokładnie tak samo jak zwykle: Wpisujemy tytuł postu, wklejamy jego treść, stosując Edytor Tekstowy, zaznaczamy odpowiednią kategorie i tag i wklejamy odpowiednie obrazki. Nie publikujemy jednakże artykuły, ale robimy co innego.

Nad przyciskiem „Opublikuj” możemy zauważyć napis: „Opublikuj natychmiast Edytuj”. Klikamy słowo „Edytuj”

Planowanie publikacji tekstu w WordPressie

Gdy to zrobimy pojawi nam się okienko, w którym możemy ustawić datę i godzinę publikacji, np. 30 sierpnia 2016 roku godzina 08.00. Dzień, rok i godzinę musimy wpisać ręcznie, miesiąc wybieramy z listy, która rozwija nam się po kliknięciu w okienko z miesiącami.

Planowanie publikacji tekstu w WordPressie

Gdy datę i godzinę mamy już ustawioną, klikamy „OK” i sprawa załatwiona. Publikację tekstu mamy zaplanowaną na 30 sierpnia 2016 roku na godzinę 08.00. Wtedy automatycznie pojawi się ona na naszej stronie.

Planowanie publikacji tekstu w WordPressie

Datę i godzinę publikacji zawsze możemy zmienić, klikając „Edytuj”.

Planowanie publikacji tekstu w WordPressie

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By NEALnz (Own work)
[CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa