Wtyczka ze statystykami na Wordpressa

Wtyczka ze statystykami na WordPressa

Nie wiem, jak wy, ale ja lubię wiedzieć, ilu ludzi odwiedza moją stronę. Nie chodzi jednak tylko o zwykłą ciekawość. Statystyki dotyczące odwiedzin na stronie są bardzo przydatnym narzędziem, przy użyciu którego możemy lepiej pozycjonować naszego bloga, czy każdą inną stronę internetową. Specjaliści używają fachowych narzędzi, jak np. Google Analitics, dla domowego użytku wystarczy coś znacznie prostszego.

Count per day i inne statystyki na WordPressa

Najczęściej instalujemy na naszych blogach lub innych stronach WWW proste liczniki odwiedzin. Jak dla mnie są one tylko pewnymi ciekawostkami urozmaicającymi wygląd strony, ale na wiele się nie przydają. Pokazują tylko, ile było wejść lub wyświetleń od chwili uruchomienia licznika – i to wszystko. Proponuję Wam jednak zainstalować narzędzie, które pokazuje nieco więcej danych statystycznych, np. Count per day.

Jest to wtyczka dla tych wszystkich, którzy budują swoje strony na Wordpresie. Dzięki niej możemy uzyskać między innymi takie informacje, jak to, ile osób odwiedza naszą stroną i ile było odsłon każdego dnia czy każdego miesiąca, jakie wpisy są najczęściej czytane itp. Wtyczka wydaje mi się dość prosta w obsłudze, przynajmniej w podstawowym zakresie ustawień.

Podobnych wtyczek jest zresztą wiele. Możecie przetestować kilka i wybrać taką, która waszym zdaniem najlepiej się sprawdza.

Na co nam te statystyki?

Cóż, najogólniej mówiąc, dzięki wtyczce ze statystykami możemy zorientować się, co najchętniej czytają ludzie odwiedzający naszą stronę. Dzięki tej wiedzy natomiast możemy wybierać tematy naszych wpisów, które wzbudzają największe zainteresowanie. To zaś z kolei zwiększy nam liczbę odwiedzin i wyświetleń – docelowo podniesie naszą pozycję w wyszukiwarce Google.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Photos by Di, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa