Wordpress – Najlepszy System Zarządzania Treścią

WordPress – Najlepszy System Zarządzania Treścią

Przynajmniej takie jest moje zdanie. Nie tylko dlatego, że uchodzi on za najbardziej przyjazny dla google CMS, czyli System Zarządzania Treścią. Muszę szczerze przyznać, że fascynują mnie możliwości WordPressa.

Co nam daje WordPress?

Pierwsza oficjalna wersja Worpressa narodziła się w 2003 roku i od tej pory stale jest on doskonalony. Możliwości tego systemu są naprawdę ogromne. Dzięki niemu możemy tworzyć bardzo rozbudowane i nowoczesne strony. Opracowany został co prawda z myślą o zarządzaniu blogami, ale jego oprogramowanie pozwala nam prowadzić nawet bardzo rozbudowane serwisy, między innymi dzięki istnieniu całego szeregi różnorodnych wtyczek. Oczywiście musimy zamówić odpowiedni szablon.

Dla przeciętnego użytkownika internetu, znacznie ważniejsze jest to, że nie trzeba być żadnym specjalistą, by tworzyć swoją stroną w oparciu o WordPressa. Zaplecze jest bowiem wyjątkowo przejrzyście skonstruowane. Choć oczywiście, jeśli chcemy prowadzić stronę naprawdę profesjonalną i dobrze się pozycjonującą, warto zdobyć trochę wiedzy na ten temat.

Niewątpliwą zaletą WordPressa jest to, iż nic nie musimy za niego płacić. Do swej dyspozycji mamy również dziesiątki darmowych szablonów. Tak więc możemy za niewielką cenę stworzyć własną profesjonalną stronę internetową (serwer i domenę lepiej wykupić, ale niewiele to kosztuje). Ponadto zainstalowanie WordPressa na serwerze, z którego korzystamy, pozwala nam zarządzać naszą stroną z każdego miejsca na Świecie, jeśli tylko mamy pod ręką sprawny komputer i dostęp do internetu.

I wreszcie, o czym wspomniałem na wstępie: WordPress jest niezwykle przyjaznym dla wyszukiwarek Systemem Zarządzania Treścią. Ale to już temat na osobny wpis.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: ebayink, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Komentarze

  1. Tomek 12 maja, 2015 at 8:17 pm

    Podobała mi się też Joomla, ale faktycznie Wordprees jest najlepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa