Teksty SEO – klucz do sukcesu naszej strony internetowej

Teksty SEO – klucz do sukcesu naszej strony internetowej

Kiedyś myślałem, że wystarczy pisać ciekawie i poprawnie. Teraz wiem, że trzeba również pisać zgodnie z SEO. A przynajmniej wtedy, gdy publikujemy swoje teksty na blogu lub innej stronie internetowej.

Pisać zgodnie z SEO? To znaczy jak?

Pisać tak, by publikowane przez nas w internecie artykuły i inne teksty były promowane i umieszczane wysoko w wynikach wyszukiwarek. W przeciwnym razie po prostu mało kto te nasze teksty przeczyta. Jak strona kiepsko się pozycjonuje w Google, niewiele osób ją odwiedza.

Niestety prawda jest tak, że najlepszy nawet, napisany super poprawną, najpiękniejszą polszczyzną artykuł może być zupełnie zignorowany przez wyszukiwarkę internetową. Google jest bowiem niczym innym, jak zwykłym programem komputerowym, który wyszukuje w treści stron określone słowa i frazy kluczowe oraz pewne fragmenty kodu HTML.

Gdy Google jest „zadowolone” z efektów swoich poszukiwań „uznaje” stronę za wartościową i wyświetla ją wysoko w wynikach wyszukiwania. Sama merytoryczna zawartość strony jest dla wyszukiwarki internetowej bez znaczenia. Wyszukiwarki nie interesuje to, czy jej treść jest ciekawa, zgodna z rzeczywistością czy też całkowicie wyssana z palca, przydatna czytelnikom czy nie itd. Dlatego każdy dziennikarz czy copywriter internetowy musi posiąść umiejętność pisania zgodnie z SEO.

Czy to znaczy, że treść artykułów na blogi i inne strony internetowe nie ma znaczenia?

Absolutnie nie! Przecież tworzymy przede wszystkim dla ludzi. To ich uwagę chcemy przyciągnąć. To na ich opinii nam zależy. Ciekawe artykuły, te przydatne zwłaszcza, zwiększają zainteresowanie naszą stroną. I, co ważne, w pewien sposób również pomagają ją pozycjonować. Jak? Tym jeszcze napiszę.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Gettin It, Flickr

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa