Skąd wziąć darmowy szablon (inaczej skórkę, motyw) WordPress?

Skąd wziąć darmowy szablon (inaczej skórkę, motyw) WordPress?

Jedną z podstawowych kwestii do rozstrzygnięcia zanim zaczniemy blogować lub tworzyć jakąkolwiek inną stronę WWW opartą na WordPressie (i nie tylko zresztą) jest wybór odpowiedniego szablonu. Bez tego ani rusz. Szablon, zwany również skórką lub motywem nadaje wygląd naszej stronie. Tylko skąd go wziąć. Można kupić, ale można też pobrać za darmo.

Oficjalne repozytorium WordPress

Skąd możemy pobrać darmowy szablon WordPress? Pierwsze kroki skierowałbym ku oficjalnemu repozytorium WordPress. Znajdziemy go pod adresem:

Ale nie tylko tam. Wystarczy, gdy po zainstalowaniu WordPressa, wejdziemy w zakładkę „Wygląd” > „Motywy” w kokpicie. Od razu znajdziemy tam kilka proponowanych przez WordPressa motywów.

Nie musimy się rzecz jasna do nich ograniczać. Jeśli chcemy zobaczyć więcej skórek, klikamy „Dodaj nowy” u góry ekranu. Teraz możemy do woli przeglądać prezentowane szablony, korzystając z różnych opcji wyszukiwania.

Inne strony z szablonami WordPressa

Darmowe szablony WordPress znajdziemy również pod innymi adresami. Ze stron anglojęzycznych mogę zaproponować:

I jeszcze kilka stron prowadzonych po polsku:

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Nghiem Long, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Komentarze

  1. Template 10 lutego, 2019 at 1:30 pm

    Wybór płatnych motywów jest znacznie większy niż w przypadku z darmowymi. Oprócz tego płatne szablony motywy wordpress templatki mają wsparcie techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa