Profil autora pod postami – Jak uczynić blog ciekawszym?

Profil autora pod postami – Jak uczynić blog ciekawszym?

Jeśli prowadzimy bloga, czy jakąkolwiek inna stronę internetową, podpisujmy swoje posty. Uważam, że tak jest lepiej. Ludzie nie lubią anonimów. A zresztą czego tu się wstydzić? Własnego nazwiska? A skoro pod wpisami umieszczamy swój podpis, czemu nie dodać modułu z informacją o autorze, czyli o nas?

Co nam daje profil autora?

Przede wszystkim artykuły na naszej stronie przestają być anonimowe. Teoretycznie, jeśli tylko my jesteśmy autorami wszystkich publikowanych tekstów, można to załatwić zakładką „O mnie”. Też dobrze, lecz prócz niej sugerowałbym zainstalować wtyczkę, która umieszcza moduł z krótką informacją o nas pod każdym naszym postem.

W ten sposób dodatkowo promujemy nasze nazwisko. Jest to również świetny sposób na urozmaicenie bloga czy każdej innej strony WWW oraz zwiększa nam kontent, czyli treść, co jest mile widziane przez wyszukiwarki. I oczywiście wzbudza zaufanie ludzi, zwłaszcza gdy mamy profil ze zdjęciem, czyli przyciąga nam czytelników.

Jaką wtyczkę z profilem autora wybrać?

Takich wtyczek jest bardzo dużo, szczególnie tworzonych pod WordPress – najbardziej popularny ostatnio CMS. Mamy więc w czym wybierać – warto przetestować kilka, by znaleźć tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom i poczuciu estetyki. Ja korzystam z wtyczki o nazwie WP Biographia.

Wtyczka ta jest dość prosta w obsłudze, ale ma trochę możliwości ustawień. Możemy na przykład dowolnie zmieniać kolorystykę modułu, by jak najlepiej pasował do wyglądu naszego bloga. W samym module, prócz naszego zdjęcia i informacji o nas, mamy możliwość wyświetlania także linków do naszego Facebooka i innych mediów społecznościowych oraz do innych opublikowanych na stronie tekstów naszego autorstwa (jest to szczególnie przydatne, gdy na stronie publikuje kilku autorów.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Theo Cluny, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa