Praktyczna wtyczka do Wordpressa

Praktyczna wtyczka do WordPressa

Znalazłem ostatnio bardzo fajną i – co ważniejsze – bardzo przydatną wtyczkę do WordPressa. Nazywa się ona Broken Link Checker i sprawdza naszego bloga czy inną stronkę WWW pod kontem niedziałających linków.

Wtyczka jest praktyczna, gdyż niedziałające linki na stronie to spory problem

Broken Link Checker przyda się każdemu, kto lubi wstawiać linki na swoją stronę. I to zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Trudno przecież zapamiętać, gdzie je umieściliśmy, a jeszcze większym problemem jest ręczne sprawdzanie każdego z nich.

A powinno się sprawdzać, gdyż niedziałających linków nie powinno być na żadnej stronie. Nie jest to mile widziane ani przez ludzi, którzy naszą stronkę odwiedzają, ani przez wyszukiwarkę Google. Ludzi one irytują, a Google obniża nam przez nie pozycję.

Wbrew pozorom o wadliwe linki bardzo łatwo, szczególnie w przypadku linków prowadzących do stron zewnętrznych. Ostatnio w moim portfolio straciłem kilka linków do moich artykułów opublikowanych na pewnym serwisie. Nie wiem, czy strona ta została zamknięta czy też przeniesiona pod inny adres – zresztą to akurat w tym momencie nie istotne – ale dzięki Broken Link Checker od razu o tym się dowiedziałem i mogłem te wadliwe linki usunąć.

Broken Link Checker jest przy tym banalny w obsłudze. Ustawiamy ledwie kilka podstawowych opcji. Na przykład to, by program powiadamiał nas mailem o wadliwych linkach i to, by nie pozwalał wyszukiwarkom podążać za tymi linkami. To ostatnie jest bardzo ważne.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Titanas, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa