Niemoc twórcza, czyli o czym tu napisać na blogu

Niemoc twórcza, czyli o czym tu napisać na blogu

Każdy chyba tak kiedyś miał, nawet dziennikarz czy copywriterniemoc twórcza, czyli po prostu kompletna pustka w głowie. Całkowite wyjałowienie umysłu. Chciałby człek napisać o czymś ciekawym, ale nie ma zielonego pojęcia o czym. A wypadałoby wstawić jakiś post na bloga, gdyż dawno już tego nie robiliśmy.

Skąd czerpać pomysły na artykuły i wpisy na blogi i inne strony internetowe?

Niemoc twórcza może nas dopaść nawet wtedy, gdy chcemy napisać o czymś, co naprawdę kochamy. Jak sobie z nią poradzić? Skąd wziąć pomysł na temat? Jest wiele sposobów. W dzisiejszych czasach najlepszym i najprostszym jest uruchomienie wyszukiwarki internetowej i sprawdzanie, co też tam inni w sieci wypisują.

Nie namawiam Was tu, broń Boże, do jakiegoś plagiatu, czy co! Nie chodzi przecież o to, by przepisywać czyjeś teksty, co jest niedopuszczalne. Mówię o szukaniu inspiracji, czego akurat w internecie nie brakuje.

Kolejnym źródłem tematów na bloga są książki. Jeśli o mnie chodzi, to zawsze chętnie po nie sięgam. Ponieważ często piszę o zwierzętach, czytam sporo publikacji im poświęconych. Najwięcej mam rzecz jasna książek o kotach, które – co zawsze podkreślam – są moją pasją.

A tak na marginesie – jakoś nie wyobrażam sobie pisarza, dziennikarza prasowego lub internetowego, copywritera itd., który nie czyta książek.

Inspiracji możemy szukać także w telewizji. Znajdziemy je przede wszystkim w programach, które poruszają interesujące nas tematy. Jeśli na przykład prowadzimy bloga kulinarnego, oglądajmy programy kulinarne – to jasne, jak słońce. Choć prawdę mówiąc, inspirację możemy znaleźć nawet w tych telewizyjnych produkcjach, które niewiele mają wspólnego z tematyką naszego bloga lub innej strony internetowej.

I wreszcie życie. Jeśli mamy oczy otwarte, pomysły na artykuły znajdziemy niemal wszędzie – i w pracy, i podczas rozmowy ze znajomymi, i w ekskluzywnym kurorcie w Turcji.

Znalezienie tematu to jedno, ale co zrobić, gdy mamy temat, ale ani jednego rozsądnego zdania sklecić nie możemy? Tak bardzo czujemy się odmóżdżeni? O tym jeszcze napiszę.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Adam Lyon, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa