Jak zmienić strony na wpisy i odwrotnie?

Jak zmienić strony na wpisy i odwrotnie?

Wstawiając jakikolwiek post w WordPressie mamy do wyboru dwie formy. Możemy go opublikować pod postacią tzw. stron lub wpisów. O tym, jaka jest między nimi różnica, napisze może później, w tej chwili chcę poruszyć inne zagadnienie. Otóż bywa czasami tak, że chcemy zmienić typ opublikowanego już tekstu, ze strony na wpis lub odwrotnie. Jak to zrobić?

Oczywiście możemy skopiować zawartość – powiedzmy sobie – strony i wstawić ją ponownie, ale tym razem w formie wpisu. Rzecz jasna, jeśli nie chcemy stracić linka do tegoż postu, który już funkcjonuje w sieci, musimy i jego dokładnie skopiować, co wymaga wcześniejszego, całkowitego usunięcia starego wpisu, gdyż linki nie mogą się dublować.

Nie jest to specjalne skomplikowany proces, ale trzeba mu poświęcić trochę czasu. A po co, skoro można prościej.

Wtyczki zmieniające typ postu

Wpis na stronę lub stronę na wpis możemy zmieć szybko i łatwo przy pomocy odpowiedniej wtyczki. Oczywiście, istnieje więcej niż jedna tak wtyczka. Możemy wybierać. Ja wybrałem wtyczkę o nazwie Post Type Switcher.

Działa niezwykle prosto. Gdy ją zainstalujemy, w oknach edycji wpisów i stron pojawi nam się dodatkowa opcja: „Post type”, czyli typ postu. Klikamy „Edytuj”, wybieramy interesujący nas typ i aktualizujemy plik. Pamiętajmy tylko, by po zmianie strony na wpis, powinniśmy przypisać post do odpowiedniej kategorii i ewentualnie dodać tag.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Azeez Akanbi Dende-Raji, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa