Jak wstawić zdjęcie do tekstu w WordPressie?

Jak wstawić zdjęcie do tekstu w WordPressie?

W poprzednim poście pisałem o wstawianiu zdjęcia do panelu bocznego lub dolnego. Wpierw jednak powinienem był wspomnieć o wklejaniu obrazka w post. Dla większości z Was zapewne to żaden problem, ale może poniższe informacje przydadzą się początkującym webmasterom.(Artykuł zaktualizowany 03.09.2019)

Podana tu instrukcja dotyczy najnowszej wersji WordPressa 5.2.2-PL

Wstawianie obrazka wyróżniającego

Każdy post na blogu (i na każdej innej stronie) powinien być opatrzony tak zwanym obrazkiem wyróżniającym. Widnieje on przy każdym poście, na jego początku, czasami pod tytułem, czasami nad nim – zależnie od motywu (skórki). Nie tylko ilustruje on treść artykułu, ale uatrakcyjnia wygląd strony (zwłaszcza strony główniej).

Wstawienie zdjęcia wyróżniającego jest bardzo proste. Będąc w edytorze tekstu, klikamy w zakładkę „Dokument”, która znajduje się po prawej stronie. Następnie odszukujemy w niej kolejną zakładkę: „Wybierz obrazek wyróżniający”. Klikamy w nią.

Otworzy nam się tzw. biblioteka mediów, w której przechowywane są wszystkie obrazki i zdjęcia, które umieszczamy na naszej stronie. U góry, po lewej stronie powinniśmy zobaczyć zakładkę „Dodaj pliki”. Gdy w nią klikniemy ukaże nam się napis:

Upuść pliki w dowolnym miejscu na tej stronie, aby wysłać je na serwer

lub

Wybierz pliki

Fotkę możemy dodać przeciągając ją myszką w to miejsce, albo klikając „Wybierz pliki”. Załóżmy, że robimy to drugie. Klikamy, wyszukujemy zdjęcie odpowiednim folderze na naszym komputerze, zaznaczamy je myszką i wciskamy „Otwórz”, wrzucając zdjęcie na serwer. W oknie, które nam się otworzy, uzupełniamy tytuł obrazka, tekst alternatywny i opis (nie musimy tego robić, ale warto, gdyż służą one pozycjonowaniu obrazków w Google – dlatego używamy słów kluczowych). I klikamy napis „Wybierz”. I to wszystko.

Wstawianie zdjęcia do tekstu posta

Zazwyczaj ozdabiamy posty tylko opisanym powyżej obrazkiem wyróżniającym. Bywa jednak, że potrzebujemy umieścić w nim dodatkowe ilustracje, np. wykres lub infografikę. Jak to zrobić? To również jest bardzo proste.

Po wstawieniu tekstu do edytora, umieszczamy kursor w miejscu, którym ma znaleźć się obrazek. Następnie klikamy w widniejącą na górze ikonkę z wizerunkiem aparatu fotograficznego, która przeniesie nas do biblioteki mediów. Dalej postępujemy tak samo, jak przy wstawianiu obrazka wyróżniającego. Po jego wybraniu, klikamy „Wstaw na stronę”. Ot i cała filozofia.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: RaSeLaSeD – Il Pinguino, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa