Jak włączyć i wyłączyć komentarze w WordPressie?

Jak włączyć i wyłączyć komentarze w WordPressie?

Komentarze na blogu lub innej stronie WWW przydają się, między innymi dlatego, że wzbogacają kontent. Nie oznacza to jednak, że każda wszystko na naszej stronie może być komentowane. Zależnie od wersji WordPressa komentarze są domyślne włączone dla postów i stron lub tylko dla postów. Jak można to zmienić i dowolnie je włączać lub wyłączać – w razie potrzeby?

Włączanie lub wyłączanie komentarzy poprzez ogólne ustawienia

Istnieją dwa sposoby włączania i wyłączania komentarzy w WordPressie. Pierwszym z nich jest zmiana ustawień w ogólnych ustawieniach. W panelu administracyjnym wybieramy USTAWIENIA → DYSKUSJA.

Na samej górze strony ukażą nam się „Domyślne ustawienia nowych artykułów”. Jeśli chcemy, by artykuły były komentowane, zaznaczamy „Zezwól na komentowanie nowych artykułów”. Jeśli nie chcemy, odznaczamy. Następnie zjeżdżamy myszką na sam dół strony i wciskamy „Zapisz zmiany”.

Metoda ta ma jednak tę wadę, że umożliwia włączanie i wyłączanie komentarzy tylko w nowych artykułach. I trzeba to zrobić przed ich dodaniem. Jeśli już wstawimy post lub nową stronę, nie zmienimy tej opcji.

Włączanie lub wyłączanie komentarzy w opublikowanych artykułach

Na szczęście istnieje sposób włączania lub wyłączania możliwości komentowania już opublikowanych postów lub stron. W tym celu musimy otworzyć edycję wybranego tekstu. Poniżej okienka edytora powinniśmy zobaczyć zakładkę „Dyskusja”.

Aby pozwolić na komentowanie edytowanego tekstu zaznaczamy w niej „Zezwól na komentarze”. Aby uniemożliwić to, odznaczamy tę opcję. I już.

Jeśli jej nie zobaczymy, na górze ekranu, po prawej stronie poszukajmy zakładki „Opcje ekranu”. Gdy w nią klikniemy, otworzy nam się okienko „Wyświetlaj na ekranie”, w którym zaznaczamy opcję „Dyskusja”.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Derek Gavey, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa