Jak dodać zdjęcię autora postów w WordPress

Jak dodać zdjęcie autora postów w WordPressie?

O tym, że warto wstawić ramkę z profilem autora do publikowanych na blogu czy każdej innej stronie WWW już pisałem (zobacz tutaj). Nie wspomniałem jednak, jak wstawić zdjęcie autora do takiego profilu, a warto, gdyż jest to lepiej odbierane przez czytelników. Jak zatem to zrobić? Proponuję dwa sposoby.

Wtyczka WP Avatar Użytkownika

Pierwszym jest zastosowanie prostej wtyczki WordPress o nazwie WP Avatar Użytkownika. Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu, w profilu użytkownika na zapleczu naszej strony pojawi się dodatkowa opcja Avatar – Obrazek.

Klikając „Wybierz obrazek” dodajemy odpowiednie zdjęcie. Dodane zdjęcie zapisuje się w bibliotece mediów, czyli tam, gdzie wszystkie inne zdjęcia, które wstawiamy na naszą stronę.

Globalny Gravatar

Drugim sposobem jest założenie konta na https://pl.gravatar.com/. Gdy to zrobimy, wchodzimy w zakładkę „My Gravatars”. Następnie wciskając „Add new adress” dodajemy nasz adres mailowy – koniecznie ten sam, który wpisaliśmy w profilu WordPressa. Na adres ten zostanie wysłany nam mail potwierdzający rejestrację – musimy klikną w link potwierdzający.

Kolejnym krokiem jest dodanie zdjęcia poprzez klikniecie „Add a new image” > „Upload new”. Teraz wystarczy już tylko przypisać wybrany obrazek do podanego adresu mailowego. I to wszystko, zdjęcie powinno już pojawiać się w profilu autora na naszym blogu.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że nasze zdjęcie będzie podążało za nami w sieci – na przykład w naszych komentarzach. Tam, gdzie wpisujemy przypisany do zdjęcia mail.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Gravatar

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa