Jak dodać wpis w WordPressie?

Jak dodać wpis w WordPressie?

Przed Wami kolejny post dedykowany tym, którzy stawiają pierwsze kroki w WordPresie. Tym razem będzie o dodawaniu wpisów, co – jak wszystko w tym CMS-ie – jest bardzo łatwe. Tak łatwe, że prawdę mówiąc zastanawiam się nawet nad tym, czy sensownym jest opisywanie tego.

Krok 1. Zaczynamy oczywiście od zalogowania się na zaplecze WordPress. Następnie wchodzimy w zakładkę „Wpisy” i klikamy „Dodaj nowy”.

Jak dodać wpis w WordPressie?

Krok 2. Wpisujemy tytuł naszego wpisu.

Jak dodać wpis w WordPressie?

Krok 3. Teraz możemy dodać treść wpisu, co możemy zrobić na dwa sposoby: albo wpisując go ręcznie w okno wpisu, albo przygotować wcześniej w Wordzie, skopiować i wkleić (ja tak zwykle robię).

Edytor wizualny WordPress

Wpisując tekst ręcznie najlepiej skorzystać z edytora wizualnego (który wygląda jak na rysunku poniżej). Wchodzimy w niego, klikając w zakładkę „Wizualny”.

Jak dodać wpis w WordPressie?

Edytor tekstowy WordPress

Nieco inaczej postępujemy, gdy chcemy wkleić gotowy artykuł, napisany wcześniej w Wordzie. Aby to zrobić, musimy skorzystać z trybu tekstowego (klikając zakładkę „Tekstowy”), który wygląda jak na rysunku poniżej. Pozwala nam się to pozbyć formatowania z Worda, które negatywne wpłynie na wygląd publikowanych postów, a tym samym obniży estetyczność naszego bloga. Później możemy powrócić do edytora wizualnego, który jest łatwiejszy dla początkujących.

Jak dodać wpis w WordPressie?

Krok 4. Po dodaniu tekstu, przydałoby się go odpowiednio sformatować, by dobrze się prezentował, ale też był przyjazny dla wyszukiwarki Google. O formatowaniu w WordPresie napiszę jednak w innym poście, gdyż to temat całkiem szerokie zagadnienie.

Krok 5. Podpinamy tekst pod odpowiednią kategorię i ewentualnie oznaczamy Tagiem.

Krok 6. Dodajemy obrazek wyróżniający i ewentualnie obrazki w tekście. O tym, jak to zrobić pisałem wcześniej TUTAJ.

Jak dodać wpis w WordPressie?

Krok 7. Publikujemy nasz wpis, klikając „Opublikuj”.

Jak dodać wpis w WordPressie?

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By Swiss National Library;
Simon Schmid, Fabian Scherler (Own work)
[CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa