Jak dodać stronę w WordPressie?

Jak dodać stronę w WordPressie?

Ostatnio pisałem o tym, jak dodać wpis. Pora zatem na dodawanie strony w WordPressie. Czyli przed Wami kolejny tekst z podstaw tego praktycznego systemu zarządzania treścią.

Wstawianie strony w WordPressie

Wstawianie strony w WordPresie jest również proste, jak dodawanie nowych wpisów. Jeśli to już opanowaliście, bez problemu dodacie i stronę.

Krok 1. Logujemy się na zaplecze WordPressa, wchodzimy w zakładkę „Strony” i klikamy „Dodaj nową

Jak dodać stronę w WordPressie?

Krok 2. Wstawiamy tekst. A robimy to dokładnie tak samo, jak wstawialiśmy wpis (patrz Jak dodać wpis w WordPressie?), korzystając z edytora wizualnego lub tekstowego. W taki sam sposób dodajemy również obrazek wyróżniający. A jaka jest różnica?

Różnica polega na tym, że strony nie możemy podpiąć do kategorii i oznaczyć tagiem – chyba, że zainstalowaliśmy odpowiednią wtyczkę WordPressa. Stronę natomiast możemy podpiąć pod jakąś stronę nadrzędną (tak zwany rodzic).

Jak dodać stronę w WordPressie?

Krok 3. Publikujemy gotową stronę, jak publikowaliśmy wpis.

Krok 4. W przeciwieństwie do wpisu, opublikowana strona nie pojawi nam się od razu na blogu. Jeśli chcemy, by była widoczna, musimy dodać ją do menu. O tym, jak o zrobić, pisałem w poście Tworzenie Menu w WordPress.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: „Classe” by
Kevin TostadoChecking out Brian’s email from Alex.
Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons.

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa