Dlaczego warto stale wzbogacać stronę o nowe treści?

Dlaczego warto stale wzbogacać stronę o nowe treści?

Pewien mój znajomy zapytał się mnie ostatnio, czy dużo mam jeszcze pracy na moim serwisie o kotach (wszystkookotach.pl). Odpowiedziałem, że bardzo dużo, gdyż nad stroną WWW stale trzeba pracować. Chyba go ta odpowiedź nieco zaskoczyła i mam wrażenie, że chyba niezbyt ją zrozumiał.

Stronę internetową trzeba stale rozwijać

Myślę, że nie tylko ten mój znajomy, ale wiele osób nie rozumie, że strona internetowa wymaga ciągłej pracy. Wydaje im się, że wystarczy ją założyć i już. Ale nie jest tak źle. Mimo wszystko wzrasta świadomość tego, że aby wysoko się pozycjonować w Google, koniecznym jest ciągłe wzbogacanie strony o nowe treści. Nie wystarczy kilka sztuczek pozycjonerskich, by osiągnąć sukces w rankingach wyszukiwarek internetowych.

Niektórzy twierdzą, że dla pozycjonowania ważne są przede wszystkich linki. W pewnej książce o SEO przeczytałem, że „aby pozyskiwać linki, wpierw trzeba mieć do czego linkować”. Osobiście zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Poza tym, że „złe linki” do naszej strony mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc – Google zwraca baczną uwagę na nienaturalne linki.

Dlaczego nowe treści na stronie są ważne?

Choćby dlatego, że im większy content (treść) strony, tym więcej fraz i słów kluczowych po których ludzie mogą nas znaleźć. Oczywiście, istnieją pewne najbardziej ważne dla nas frazy i słowa kluczowe, ale poza nimi mamy całą masę fraz i słów pomocniczych. Ludzie wpisują w okienko wyszukiwarek różne wyrazy – podobno aż 15% tych wpisów ma unikalny charakter. Oznacza to, że im więcej treści na naszej stronie, tym większa szansa, że pojawią się na niej te wyrazy, które wpisywane są w Google.

Nowe treści generują nam także ruch na stronie i zwiększają liczbę wejść na nią. To chyba logiczne. Jeśli nic się na naszej stronie nie dzieje, to nawet ci, którym się ona spodobała, przestaną na nią zaglądać, bo i po co? Ludzi trzeba czymś zainteresować, stale prezentować im coś nowego, bo ludzi szybko się nudzą.

Jak można zwiększać treść na stronie?

Różnymi sposobami. Najlepszym jest publikowanie ciekawych artykułów. Spotkałem się z opinią, że na niektórych stronach po prostu tak się nie, gdyż ich tematyka to uniemożliwia. „Co można napisać o księgowości?” – zapytał mnie kiedyś pewien znajomy księgowy, którego namawiałem na stworzenie własnej strony. Można! Wbrew pozorom dużo ludzi szuka informacji na ten temat. Zwłaszcza, gdy nadchodzi czas wypełniania pitów.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: russell_ux, Flickr.com

Jacek P. Narożniak

Dziennikarz, copywriter oraz specjalista od optymalizacji i pozycjonowania stron, serwisów i sklepów internetowych. Prywatnie wielbiciel zwierząt, a zwłaszcza kotów. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Udostępnij post na:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator
E-mail
Witryna internetowa